Róbert Ďurec - O mne - ako som sa dostal k Power BI

“Potrebuješ pomôcť s excelom? Spýtaj sa Roba. On to vie.” Takto o mne hovorili moji spolužiaci na univerzite. Postupne som pomáhal s excelom čoraz viac ľuďom a začal som robiť platené doučovania. Písal sa rok 2006.

V roku 2016 nastal u mňa ďalší zlom. Opustil som pôvodnú prácu a začal pracovať na zákazku ako freelancer. Aby som ušetril čo najviac času najmä firemným zákazníkom, naučil som sa programovať Excel VBA – makrá. Pamätám si ten okamih, keď som odovzdal prvý automatizovaný report v Excel VBA. Môj zákazník bol vďačný, že som mu ušetril dve hodiny práce každý týždeň. Teraz mu stačilo na vytvorenie toho istého reportu stlačiť dve tlačidlá.

Narazil som aj na limity excelu. Excel nezvláda pracovať s mnohými hárkami s veľa riadkami. Excel má aj problémy napojiť sa na databázy. Aby som mohol lepšie poradiť klientom, naučil MS Access – databázový program od Microsoftu.

Oslovili ma aj ľudia zo vzdelávacej agentúry. “Čo keby ste boli náš lektor pre IT kurzy?” Účastníci mojich kurzov boli spokojní. Oceňovali, že som trpezlivý a viem Excel jednoducho vysvetliť. Stal som sa lektorom excelu. Teraz školím v slovenčine aj angličtine.

Posledný zlom bol v roku 2017. Začal som pracovať ako SAP konzultant v jednej slovenskej firme. Tam som objavil výhody aj nedokonalosti SAPu. Objavil som aj Power BI. “Fíha, toto zákazníci hľadajú!” bola moja reakcia. Power BI je niečo medzi Excelom, Accessom a PowerPointom a používa sa na jednoduchú aj komplexnú analýzu dát. Manažéri z firmy boli veľmi spokojní, keď som im vytvoril aktualizované reporty na ich pravidelné porady. A to bol zlom. Objavila sa mi cesta stať sa Power BI expertom.

Neskôr som opustil aj výhody štandardného zamestnaneckého pomeru a zároveň aj lukratívne vody SAPu. Chcel som si vytvoriť ideálnu prácu podľa seba, kde nemusím byť dlho, ale môžem pracovať efektívne. Pre mňa efektívne znamená, že “keď mi to už nemyslí”, zaklapnem notebook a idem do parku či do prírody. Zároveň vďaka vyššej efektivite ma rád zákazník zaplatí aj vyššou sadzbou.

Neskôr sa biznis rozšíril a 6. 2. 2019, presne moje narodeniny, som zakladal vlastnú firmu DISRUPTIVNE s.r.o. Pomocou nej som sa rozhodol ponúknuť túto ideálnu prácu aj ďalším mojim kolegom. V súčasnosti vediem tím konzultantov ExpertPowerBI.sk

Rád vám pomôžeme využívať Excel, Access a Power BI, vrátane súčastí Excel VBA, Power Query a Power Pivot. Ak budete spokojní s naším tímom, radi sa vrátite a budeme spokojní aj my.

Blog

VIEM POMÔCŤ
  • S Excel, Access, Excel VBA, Power BI, Power Query, Power Pivot.
VIEM ZABEZPEČIŤ
  • Skupinové kurzy a školenia,
  • vypracovanie automatizovaných reportov, práca na zákazku.
KONTAKT
  • tel.: +421 949 423 535
  • email: robert@disruptivne.com
LINKED IN